Ognisko w Chicago – Jezuicki Ośrodek Milenijny przy W. Irving Park

Parafia
Spotkania w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 17.00 w Jezuickim Ośrodku Milenijnym, przy W. Irving Park (Kamera on-line dla Internet Explorer: Użytkownik i hasło: 5835), rozpoczyna się w Sanktuarium modlitewne spotkanie w Waszych intencjach: Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych, okolicznościowe modlitwy w intencji osób w kryzysie i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem. Następnie w sali wspólne spotkanie grupy wsparcia. Można się umówić na indywidualne rozmowy z księdzem. Istniej także możliwość spotkania się z psychologiem terapeutą.
Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jerzy Karpiński SJ.
Jezuicki Ośrodek Milenijny przy W. Irving Park‎ >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

POLONIJNE RODZINNE PIELGRZYMOWANIE:  MY Z WAMI – WY Z NAMI

Z A P R A S Z A M Y

do Matki Bożej Saletyńskiej

Wisconsin, Twin Lakes, 10330 336th ave

niedziela 26 lipca 2015

CAŁY DZIEŃ

film – Msza święta – posiłek – gry i zabawy dla wszystkich – loteria fantowa

 

Zaprośmy naszych krewnych, przyjaciół i znajomych. Jedziemy ok. 60 mil własnymi samochodami, Venami albo autobusem spod Jezuickiego Ośrodka Milenijnego o godz. 9am. Bilety na autobus w cenie 12 dolarów w obydwie strony – do nabycia w biurze JOM.

Program w Twin Lakes:

11am – film o objawieniach oraz modlitwy maryjne na górce;

12pm – MSZA św. przy ołtarzu polowym;

1pm – gorący obiad – lunch w parku, gry, zabawy…dla dorosłych i dla dzieci;

4pm – wspólne śpiewanie polskich pieśni pielgrzymkowych;

5pm – LOTERIA z cennymi nagrodami. Bilety do nabycia w biurze JOM oraz na miejscu;

6pm – wyjazd powrotny autobusów i powrót około godziny 19.30.

Zgłoszenia na pielgrzymkę i wykup biletów na posiłek w biurze JOM-u. Bilety na posiłek zakupione w JOM-ie będą w cenie 12 dol. dla dorosłych i 6 dol. dla dzieci.

Kto nie będzie miał biletu, będzie mógł nabyć posiłek na miejscu w Twin Lakes w cenie 15 dolarów dla dorosłych (ilość porcji do wyczerpania).

 

Bilety na LOTERIĘ będą na miejscu w cenie jednego dolara. Można też nabywać w biurze, wypełnić – napisać swoje imię i nr telefonu – oraz wrzucić do bębna. Wszyscy mogą uczestniczyć w loterii, nawet jeśli ktoś nie wyjeżdża. O wygranej będzie poinformowany.

 

Orędzie Matki Bożej Saletyńskiej

Objawienie miało miejsce we francuskich Alpach, w sobotę 19 września 1846 roku około godziny 15. Świadkami były dzieci: Melania i Maksymin, które zobaczyły piękną postać kobiety siedzącej wewnątrz promiennej kuli światła. Maryja zakrywała twarz dłońmi i płakała. Ubrana była w podobny sposób jak wszystkie kobiety tego regionu. Dodatkowym elementem stroju był krzyż z obcęgami i młotkiem, ciężki metalowy łańcuch na ramionach postaci, wielokolorowe róże zdobiące brzegi szat, oraz diadem światła okalający czepek na głowie. W pierwszej chwili dzieci przestraszyły się, widząc postać niewiasty. Śmiałości nabrały dopiero wtedy, gdy Piękna Pani przemówiła do nich pełnym słodyczy głosem: Zbliżcie się, moje dzieci, nie bójcie się. … . Ach, moje dzieci, trzeba się dobrze modlić rano i wieczorem. Jeżeli nie macie czasu, odmawiajcie przynajmniej „Ojcze nasz” i „Zdrowaś  Mario”, ale jeżeli będziecie mogły, módlcie się więcej.

 

www.silnarodzina.blogspot.com Na Fb:  Silna Rodzina – Strong Family

Zaprasza fundacja Strong Family i Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR, działające przy Jezuickim Ośrodku Milenijnym w Chicago (5835 W Irving Park)

Kronika