Ognisko w Chicago – Jezuicki Ośrodek Milenijny przy W. Irving Park

Parafia
Spotkania w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 17.00 w Jezuickim Ośrodku Milenijnym, przy W. Irving Park (Kamera on-line dla Internet Explorer: Użytkownik i hasło: 5835), rozpoczyna się w Sanktuarium modlitewne spotkanie w Waszych intencjach: Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych, okolicznościowe modlitwy w intencji osób w kryzysie i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem. Następnie w sali wspólne spotkanie grupy wsparcia. Można się umówić na indywidualne rozmowy z księdzem. Istniej także możliwość spotkania się z psychologiem terapeutą.
Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jerzy Karpiński SJ.
Jezuicki Ośrodek Milenijny przy W. Irving Park‎ >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Spotkanie Trydnych Małżeństw – Sobota, 21 stycznia 2012
Spotkanie to odbyło się niestety pod nieobecność Ojca Jerzego, który przebywa obecnie w Polsce i pewnie pamięta o nas w modlitwie w miejscach takich jak sanktuarium w Łagiewnikach. Dodam na marginesie, że z obserwacji na Facebooku dowiadujemy się, że był też w Piwnicy pod Baranami i to nas cieszy, bo oprócz modlitwy  jest też czas na rozrywkę.
Spotkanie nie było liczne chyba ze względu na brak naszego przewodnika i rozpoczęło się w kawiarence Jezuickiego Ośrodka Milenijnego, ale kiedy skończyła się msza o godzinie 20:00 to trzeba się było przenieść do naszego stałego pomieszczenia. Na początku bylo nas trzech mężczyzn i trzyletnia córeczka jednego z nas. Potem tatuś zdecydował, że dziecko musi iść spać, więc wrócili do domu. Po 20:00 dołączyło do nas jedno małżeństwo i jeszce trzech uczestników. Było nas w sumie siedem osób. Po mile spędzonym czasie i modlitwach w indywidualnych intencjach naszych trudnuch związków rozeszliśmy się o godzinie 22:00.
Z niecierpliwoscią czekamy na Ojca Jerzego i kolejne spotkanie w pierwszą sobotę lutego.

Kronika