Ognisko w Chicago – Jezuicki Ośrodek Milenijny przy W. Irving Park

Parafia
Spotkania w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 17.00 w Jezuickim Ośrodku Milenijnym, przy W. Irving Park (Kamera on-line dla Internet Explorer: Użytkownik i hasło: 5835), rozpoczyna się w Sanktuarium modlitewne spotkanie w Waszych intencjach: Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych, okolicznościowe modlitwy w intencji osób w kryzysie i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem. Następnie w sali wspólne spotkanie grupy wsparcia. Można się umówić na indywidualne rozmowy z księdzem. Istniej także możliwość spotkania się z psychologiem terapeutą.
Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jerzy Karpiński SJ.
Jezuicki Ośrodek Milenijny przy W. Irving Park‎ >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Drodzy z Sycharu i Kroków,

sam się sobie nie mogę nadziwić, że już 50 lat jestem jezuitą. A to że moi wspólbracia tyle ze mną wytrwali, jest zupełnie niezrozumiałe. No cóż, jezuici są jedyni w swoim rodzaju, żeby nie powiedzieć specyficzni – bez Boga nie moglibyśmy takimi być.

Przez te pół wieku tak wiele się wydarzyło, także w moim życiu. Spotkałem wspaniałych ludzi: poznałem na przykład WAS. Mam więc komu i za co dziękować. Mam też kogo i za co przepraszać, mimo że nie chciałem nikomu z ludzi zaszkodzić. Nie chciałem też Bogu przeszkadzać.

Cieszę się z tych Abrahamowych lat, a najbardziej tym, że moje serce chce jeszcze pracować, nogi wciąż mnie noszą a siwa broda podtrzymuje uśmiech i pogodę ducha.

Aby to wszystko wspólnie odświętować, proszę, przyjdźcie do jezuitów w pierwszą niedzielę sierpnia. W Sanktuarium (5835 W Irving Park Rd) będziemy uczestniczyć we Mszy św. o godzinie 13.00, zaś w ogrodach przy domu (4105 N Avers Ave) będziemy grillować od godziny piętnastej. Jeśli przyprowadzicie naszych wspólnch znajomych, to razem się ucieszymy. Jeśli ktoś nie może przyjść – duchem będziemy zjednoczeni.

pozdrawiam w Panu

o. Jerzy K.

 

Kronika