Ognisko w Chicago – Jezuicki Ośrodek Milenijny przy W. Irving Park

Parafia
Spotkania w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 17.00 w Jezuickim Ośrodku Milenijnym, przy W. Irving Park (Kamera on-line dla Internet Explorer: Użytkownik i hasło: 5835), rozpoczyna się w Sanktuarium modlitewne spotkanie w Waszych intencjach: Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych, okolicznościowe modlitwy w intencji osób w kryzysie i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem. Następnie w sali wspólne spotkanie grupy wsparcia. Można się umówić na indywidualne rozmowy z księdzem. Istniej także możliwość spotkania się z psychologiem terapeutą.
Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jerzy Karpiński SJ.
Jezuicki Ośrodek Milenijny przy W. Irving Park‎ >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

 

papieskie zyczenia 2013

 

W tym okresie Wielkiej Nocy kieruję do Was papieskie życzenia. Nowy papież Franciszek (należący do zakonu jezuitów, do którego ja też należę), napisał kartkę z życzeniami wielkanocnymi dla wszystkich ludzi. Czytamy na niej Anielskie słowa skierowane do Maryi i do kobiet, które przyszły do Jezusowego grobu: „Dlaczego szukacie wśród zmarłych Tego, który jest żyjący? Nie ma Go tu, zmartwychwstał”.

Pytanie to brzmi jak wyrzut sumienia: dlaczego doszukujecie się nieszczęścia, niebezpieczeństwa, zła, niepokoju, niezgody w Was czy w innych ludziach? Przecież tyle jest dobra, pomocy, życzliwości, radości i miłości w Was samych i w Waszych Bliskich. Życzenie to jest zachętą: szukajcie tego co w górze, tego co wzniosłe, tego co umacnia w nadziei!

Niech to poszukiwanie stanie się wiosną naszego życia! Alleluja! Alleluja!

Kronika