Ognisko w Chicago – Jezuicki Ośrodek Milenijny przy W. Irving Park

Parafia
Spotkania w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 17.00 w Jezuickim Ośrodku Milenijnym, przy W. Irving Park (Kamera on-line dla Internet Explorer: Użytkownik i hasło: 5835), rozpoczyna się w Sanktuarium modlitewne spotkanie w Waszych intencjach: Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych, okolicznościowe modlitwy w intencji osób w kryzysie i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem. Następnie w sali wspólne spotkanie grupy wsparcia. Można się umówić na indywidualne rozmowy z księdzem. Istniej także możliwość spotkania się z psychologiem terapeutą.
Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jerzy Karpiński SJ.
Jezuicki Ośrodek Milenijny przy W. Irving Park‎ >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Kochani Liderzy i Opiekunowie Duchowi Ognisk!
Po konsultacjach w gronie osób odpowiedzialnych za prowadzenie warsztatów 12 kroków organizowanych w Sycharze wyłoniła się następująca zasada dot. adresatów tych warsztatów (stacjonarnych i internetowych):
„Warsztaty Sycharowskie 12 kroków skierowane są do osób, które zdecydowane są żyć w pełnej jedności sakramentalnej z Panem Bogiem oraz zgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego i charyzmatem Wspólnoty Sychar wypełniać swoje życiowe powołanie. Osoby z jednej rodziny powinny pracować w różnych grupach.”
Potrzeba takiego ujęcia powstała na bazie dotychczasowych doświadczeń prowadzenia warsztatów w internecie na Forum Pomocy – www.kryzys.org . Chcemy w ten sposób uniknąć kłopotliwych sytuacji i nieporozumień w przypadku, gdyby na te warsztaty chciały się zapisać osoby z niesakramentalnych związków, które nie są jeszcze zdecydowane żyć w pełnej jedności sakramentalnej z Panem Bogiem. Było kilka przypadków, gdy grupy odmawiały współpracy z takimi osobami.
Wcześniej przyjęliśmy, że wszystkie dzieła Wspólnoty, w tym warsztaty 12 kroków mogą prowadzić jedynie osoby, które zaakceptowały i podpisały „Wymagania”, a więc które należą do Grupy Liderów i Moderatorów.
Wprowadzenie tych zasad pomaga zachować tożsamość i jedność Wspólnoty oraz umożliwia jej harmonijny rozwój.
Z Bożym pozdrowieniem,
ks. Paweł Dubowik – Krajowy Duszpasterz Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar
Andrzej Szczepaniak – Lider Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar
W CHICAGO warsztaty są prowadzone w Jezuickim Ośrodku Milenijnym i prowadzi je opiekun duchowy o. Jerzy tel 773 414 5461 oraz liderka ogniska Alicja tel. 773 865 4955
jerzykarpinskisj@gmail.com
Kronika