Ognisko w Chicago – Jezuicki Ośrodek Milenijny przy W. Irving Park

Parafia
Spotkania w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 17.00 w Jezuickim Ośrodku Milenijnym, przy W. Irving Park (Kamera on-line dla Internet Explorer: Użytkownik i hasło: 5835), rozpoczyna się w Sanktuarium modlitewne spotkanie w Waszych intencjach: Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych, okolicznościowe modlitwy w intencji osób w kryzysie i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem. Następnie w sali wspólne spotkanie grupy wsparcia. Można się umówić na indywidualne rozmowy z księdzem. Istniej także możliwość spotkania się z psychologiem terapeutą.
Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jerzy Karpiński SJ.
Jezuicki Ośrodek Milenijny przy W. Irving Park‎ >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

2 kwietnia 2011
Po tradycyjnym już nabożeństwie spotkaliśmy się jak zwykle w naszej sali Jezuickiego Ośrodka Milenijnego. Tym razem było jednak bardziej uroczyście, gdyż chcieliśmy uczcić imieniny i urodziny naszego opiekuna duchowego, Ojca Jerzego. Była kawa, napoje i wyśmienity tort zrobiony specjalnie przez jedną z koleżanek (niektórzy zjedli podwójną porcję!).
Stwierdziliśmy, że spotkania comiesięczne są zbyt rzadko, więc padła propozycja, że byłoby dobrze widywać się co dwa tygodnie, choć to dodatkowe spotkanie mogłoby być pewnie mniej formalne, gdyż nasz opiekun jest obarczony wieloma obowiązkami. Mamy jednak nadzieje, że Ojciec Jerzy mimo wszystko będzie przychodził.
Uczestniczyły dwa małżeństwa i siedem osób samotnych. Wszyscy z nas mogli się wypowiedzieć, co nie znaczy, że obyło się bez emocji i polemik, co świadczy tylko o chęci wzajemnej pomocy i udzielenia konstruktywnych rad.

Kronika