Ognisko w Chicago – Jezuicki Ośrodek Milenijny przy W. Irving Park

Parafia
Spotkania w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 17.00 w Jezuickim Ośrodku Milenijnym, przy W. Irving Park (Kamera on-line dla Internet Explorer: Użytkownik i hasło: 5835), rozpoczyna się w Sanktuarium modlitewne spotkanie w Waszych intencjach: Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych, okolicznościowe modlitwy w intencji osób w kryzysie i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem. Następnie w sali wspólne spotkanie grupy wsparcia. Można się umówić na indywidualne rozmowy z księdzem. Istniej także możliwość spotkania się z psychologiem terapeutą.
Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jerzy Karpiński SJ.
Jezuicki Ośrodek Milenijny przy W. Irving Park‎ >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Pierwsza sobota i Msza św. o godz. 5 PM zgromadziła wielu uczestników poranionych na duszy i na ciele. Wielu z nich przyjęło sakrament Namaszczenia chorych. Wszyscy modlili się do Matki Najświętszej na różańcu. W kazaniu usłyszeliśmy ewangeliczne wyjaśnienia o przebaczeniu. Tradycyjne już indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem jest zawsze wyjątkowym przeżyciem duchowym i umocnieniem na wierność przysięgom ślubnym.

Jeśli kto nie mógł przyjść osobiście, ma możliwość jednoczenia się z nami za pośrednictwem internetu – działająca 24 godziny na dobę kamera pozwoli widzieć część ołtarzową Sanktuarium Najśw. Serca Pana Jezusa i nawet wysłuchać kazania (należy uruchomić Internet Explorer, www.jezuici.org następnie postępować wg instrukcji Transmisje on-line : wpisać użytkownik i hasło: 5835)

Spotkanie w sali, w którym wszyscy spontanicznie brali bardzo aktywny udział, przedłużyło się prawie do północy. A zgromadziło 15 osób, wśród których był 6 par małżeńskich. Obecność par małżeńskich wcale nie oznacza, że małżonkowie siedzieli obok siebie, że przyszli razem, że wrócili do tego samego mieszkania. Świadczy natomiast o wielkim pragnieniu i silnej woli obydwu poranionych stron do naprawy i do odbudowy życia w sakramentalnym związku.

Już na tym spotkaniu można było dostrzec owoce zanoszonych modlitw, Bożego błogosławieństwa, ludzkich starań a także spotkania grupy wsparcia.

Kronika